Pierwsze sukcesy (1962-1978)


Lata 1962 – 1978
Mistrzostwa Warszawy
W 1962 r. pierwszy zbiorowy wyjazd płockich brydżystów. Ciechomski – Tusznicki – miejsce trzecie, Brzuski – Kryszczak – trzynaste, na 120 par. W następnych latach trzykrotnie tytuł najlepszej pary pozawarszawskiej przypadał parze Brzuski – Małkiewicz, m. in. miejsce szóste w rekordowo obsadzonym turnieju – 256 par.
Mistrzostwa Zjednoczenia Budownictwa „Centrum”
Dwukrotne zwycięstwo pary Balion – Wolski, miejsca w pierwszej piątce par: Chrobociński – Kłosowski, Brzuski – Tokarski.
Mistrzostwa Chemików (Żyrardów)
W turnieju par Brzuski – Cybulski 1 miejsce, Mazur – Mostowski 6 miejsce.
Mistrzostwa Zjednoczenia Cukrownictwa
Drużyna TKKF reprezentująca Cukrownię Borowiczki w składzie: Brzuski – Tokarski, Cybulski – Małkiewicz zdobywa Puchar Zjednoczenia trzykrotnie z rzędu wygrywając turniej teamów. W turniejach par na przemian wygrywają obie pary.
Mikstowe Mistrzostwa Polski par i teamów
Trzykrotne Mistrzostwo Polski Danuty i Macieja Sandomierskich. Dwa razy Mistrzostwo Polski Par Mieszanych i jeden raz Mistrzostwo Polski Teamów Mieszanych (w teamach z J. i W. Nowickimi). Wysokie miejsca obu par w latach 1964 – 1972 w turniejach par mikstowych i nagrody dla par mikstowych w turniejach OTP.
Puchar Polski
Drużyna w składzie Brzuski – Małkiewicz, Chrobociński – Kwasiborski dochodzi do półfinału jednej z ostatnich edycji tych rozgrywek. Tam trafia na aktualnego Mistrza Polski „Marymont” Warszawa i przegrywa 12:8.
Turniej Miast Płock – Włocławek
Mecz brydżowy przegrywamy w pierwszej połowie przez team Z. Kłosowskiego różnicą 32 PM, w drugiej zmieniony przez „młodzieżowców” (Brzuski – Tokarski, Chrobociński – Małkiewicz), wygrywamy ostatecznie 18:2.
Ogólnopolskie turnieje par
Udział płockich par w turniejach „O Kolumnę Zygmunta” i w turniejach kongresowych (Gdańsk i Warszawa) na przestrzeni wielu lat przyniósł sporadyczne sukcesy w postaci miejsc w pierwszej dziesiątce: Chrobociński – Kłosowski 3 miejsce w „Łuczniczka” 1965 Cybulski – Małkiewicz 5 miejsce OTP „Wiosenny” Brzuski – Małkiewicz 7 miejsce OTP „Wiosenny” Wielokrotne miejsca w drugiej dziesiątce par Brzuski – Tokarski, Cybulski – Małkiewicz, Brzuski – Małkiewicz, turniejów o wysokim współczynniku. OTP „Dziesięciolecia” (180 par) Brzuski – Małkiewicz 12 miejsce. Mistrzostwa Europy i OTP w obsadzie międzynarodowej: Cybulski – Małkiewicz (19 miejsce), Brzuski – Tokarski (22 miejsce). OTP „Targowy” (tuż po ME) Brzuski – Tokarski (17 miejsce) i ilość PKL wystarczająca T. Tokarskiemu na tytuł MO. W Kongresie Bałtyckim wysokie miejsca par Mazur – Mostowski, Kołakowski – Opatczyk, p. Sandomierscy, Brzuski – Małkiewicz z nagrodami w konkurencji open, popularnymi (dla par o niskim WK) i dla najlep-szych par mikstowych.
Kongresowe Turnieje Indywidualne
Miejsca w pierwszej dziesiątce: Kołakowski, Małkiewicz, Cybulski, W drugiej – trzeciej dziesiątce: Mostowski, Chrobociński, Brzuski.
MPP i IMP
Bez znaczących osiągnięć. Udział płockich zawodników kończył się na finale okręgowych lub rejonowym w Warszawie.
Kadra
Pierwsze eliminacje kadrowe odbyły się dopiero w 1977 r. już w ramach okręgu płockiego. Wygrała para T. Brzuski – L. Dzieńkowski i uczestniczyła w finale rejonowym w Warszawie, bez powodzenia.
OZBS
Powołanie umożliwiło organizowanie turniejów par „O Mistrzostwo Województwa” i „O Puchar Tygodnika Płockiego”. „Polfa” Kutno, z okazji Dnia Chemika organizować coroczne turnieje w Grabinie.
Imprezy zagraniczne
I miejsce Janiny Nowickiej w turnieju open w Norwegii (z obcokrajowcem). Wyjazdy Sandomierskich – brak danych.


Go to Top