Regulamin ligi okręgowej 2016 – 2017

 1. Do rozgrywek w sezonie 2016/17 przyjęto następujące drużyny:
  • Geoexpres Płock
  • GOK II Bielsk
  • Mazowsze Płock
  • Milan CPK Milanówek
  • Piast II Feliksów
  • Piast III Feliksów
  • Piast IV Feliksów
  • PiK Zajazd Oaza Sierpc
 2. W rozgrywkach obowiązuje Regulamin Drużynowych Mistrzostw Polski.
 3. Rozgrywki odbędą się w dwóch fazach: Fazie Zasadniczej (FZ) i Fazie Finałowej (FF) . FZ polegać będzie na rozegranie każdej drużyny z każdą 20 rozdaniowego meczu oraz rewanżu. FF polegać będzie na rozegraniu meczy: o miejsce 1 i tytuł Mistrza Ligi OZBS Płock (48 rozdań między drużyną pierwszą, a drugą po FZ), oraz o miejsce 3 (24 rozdania między drużyną trzecią, a czwartą po FZ).
 4. We wszystkich terminach, z uwagi na to że opóźnienie w jednym meczu pociąga za sobą następne opóźnienia, obowiązują kary czasowe zgodnie z regulaminem zawodów brydża sportowego PZBS oraz regulaminem lig centralnych (I – ostrzeżenie, II – 0,5 VP, III i następne – 1 VP), a w przypadku nieskończonego meczu na 10 minut przed terminem następnego meczu następuje zdjęcie rozdań pozostałych do gry oraz udzielenie 1VP kary drużynie winnej opóźnienia (kara automatyczna).
 5. O kolejności drużyn w fazie zasadniczej decyduje ilość zdobytych VP, a w przypadku równej ich ilości wynik bezpośrednich meczów w VP, w dalszej kolejności w IMP, saldo VP zdobytych przeciwko drużynom, które zajęły miejsca wyższe, saldo IMP, losowanie.
 6. Termin rozegrania meczów o I i III miejsce zostanie podany najpóźniej 14 dni wstecz. Organizatorem FF jest OZBS Płock. Drużyna która zwyciężyła w I rundzie rozpoczyna mecz finałowy z przewagą 10.2 IMP, a w meczu o III miejsce, drużyna z 3 miejsca rundy zasadniczej z przewagą 6.2 IMP. Ustala się, że „gospodarzami” meczów finałowych są drużyny z miejsc 1 i 3, a drużyny z pozycji 2 i 4 są „gośćmi”. FF zostanie rozegrana przy użyciu stołów z zasłonami, z udziałem sędziego, a wyniki wraz z rozkładami zostaną udostępnione na stronie internetowej.
 7. Dopuszcza się zmianę terminu poprzez oświadczenie obydwu uczestników finału najpóźniej 7 dni przed terminem rozgrywek. W takim przypadku ich organizatorem jest zwycięzca FZ chyba, że zainteresowane drużyny postanowią inaczej. Organizatorzy meczów mają obowiązek zapewnić miejsce do gry, stoły z zasłonami, druki, w miarę możliwości sędziego (w przypadku jego braku sędziują kapitanowie drużyn) oraz powiadomić zainteresowane drużyny o miejscu rozgrywek z 7 dniowym wyprzedzeniem, a wyniki wraz z rozkładami udostępnić do umieszczenia na stronie internetowej.
 8. Drużyna zwycięzcy Ligi oraz jej członkowie mają prawo używać tytułu Mistrza Ligi OZBS Płock w sezonie 2016-2017. Czołowe drużyny (co najmniej zwycięzcy) otrzymają trofea ufundowane przez organizatora. Czołowe drużyny będą miały prawo do awansu do 3 Ligi Mazowieckiej zgodnie z zasadami określonymi przez Mazowiecki Związek Brydża Sportowego. Zawodnicy biorący udział w rozgrywkach zdobywają PKL zgodnie z regulaminem wymienionym w punkcie 2.
 9. Drużyna, która w jednym sezonie przegra trzy mecze walkowerem (lub wycofa się z rozgrywek w ich trakcie), zostanie skreślona z dalszych rozgrywek. Skreślenie drużyny w pierwszej części FZ spowoduje anulowanie jej dotychczasowych wyników. W przypadku skreślenia w drugiej części FZ (rewanże) zalicza zostaną dotychczasowe wyniki, a pozostałe mecze będą traktowane jako walkower dla przeciwników.
 10. Zarząd OZBS Płock udostępnia na stronie internetowej: rozstawienie i aktualne wyniki fazy zasadniczej.


Go to Top